8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie znamy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za trudnej doz gazu i dieta uboga w wyniki oraz warzywa nie wróżą nic pięknego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest jednak mało przydatnych, a równocześnie efektywnych kroków pozwalających uniknąć tego zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej opisujemy 8 owoców, które o spożywać, by zapobiec chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w charakterze zmniejszenia za wysokiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wysokiej zawartości potasu. Bierze się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi uruchomionemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze szybciej się obniży. Banany można spożywać jako oryginalną przekąskę lub dodać je do jogurtu lub do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z surowym miąższem zawierają potas, też jak pomidory i banany. Mają też witaminę C, która pracuje jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie soku z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Efekt w perspektywy obniżenia ciśnienia można dostrzec po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż mocno duży owoc, który ważna spożywać na ostro lub pić w sytuacje soku. Całość z badań wykazało, że picie filiżanki napoju z granatu choć raz dziennie przez cztery tygodnie pewno posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Napój z granatu może ważyć element całego śniadania. Myśl jednak, aby zobaczyć zawartość cukru, jak kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może uniemożliwić korzystny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten ciepły owoc obniżający ciśnienie stanowi świetne wyjście dla osób zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas też różny czynnik o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u pań z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej ilości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla pań na wypłacie obniżającej ciśnienie dobrą wersją dla współczesnej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych efektów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem wyniki można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie przeprowadzone w Finlandii wskazuje, że duża zawartość likopenu, czyli karotenoidu zamkniętego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie określone w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u pań z wysokim szczeblem likopenu zmniejszało się o 55%.

Arbuz

Arbuz zawiera wielką sumę wody dzięki czemu korzystnie oddziałuje na dziewczyny z zwiększonym ciśnieniem farby lub z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może także zapobiegać wzrostowi ciśnienia u pań z wyraźnym ciśnieniem krwi.

Ponadto produkt ten uczy L-cytrulinę, która pomaga regulację ciśnienia tętniczego dodatkowo je obniża. Oprócz tego aminokwasy uruchomione w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane wyciągi z bananów oraz warzyw. Lub jest nieco bowiem istotniejszego w byciu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments