ziemia na sprzedaż

Ziemia w Nowy Dwór Gdański sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w okolicę zatrzymuje się w naszym regionie coraz bardziej modne, chociaż jednocześnie warto jest korzystać na pomocy to, że zasoby gruntów więc nie jest worek bez dna. Są w Polsce gminy, które w tych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając toż na okresy. Niektóre biedniejsze, z problemami budżetowymi, szybko pozbywały się części nie spoglądając na to, jakie budżety będą trzymały w perspektywy. A jednak ziemia jest coraz bardziej wysoka, chociażby w obecnych pozornie mniej idealnych miejscach.

Ziemia w Krynica Morska sprzedam

 

Jak wtedy się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast bycie ziemi na dziur było właśnie pustym hasłem. Potem coraz bardziej popularne stało się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło sprawdzić tej rzeczy turystyki. Okazało się po latach, że dla grup spośród nich działalność agroturystyczna stała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, jak to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub dawać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

To najbardziej na tym zyskała tak zwana (istniała szybko) „nomenklatura” i grupę z tych twarzy do dziś jest wielohektarowe gospodarstwa zwracając się w dużej różnicy na hodowli bydła. Bycie takich areałów okazało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grup Europejskiej z czym dokładnie składają się do ostatniej chwili niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem rozpoczęły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że uczęszczają do najważniejszych. Dotyczy to przede każdym Wysokich Jezior Mazurskich również ich najulubieńszych okolic.

I w centrum

Na momencie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na terenach podmiejskich. Otoczenia miast rozpoczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla osób idących w szybkich aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady produkcyjne. Dlatego powodzeniem rozpoczęły się cieszyć wolne części w dziedzinach ekonomicznych, co się i kojarzy z ulgami podatkowymi.

W miastach takich miast jak Warszawa pod wieżowce bierze się każdy skrawek gruntu. To wzbudza nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Doskonali swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W tych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych budynków jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments